İnci Taneleri’nde duygu seli! Nehir ile Cihan yıllar sonra yan yana geldi

Nehir 1 ay önce İstanbul’a gelmiş. Uzun süredir Arcan’ın tavırlarından rahatsızlık duyuyor gibi bir hali vardı. İstanbul’a gelir gelmez annesinin mezarlığına ziyarete gelen Nehir, mezar başında babası ve kardeşini görünce şaşırarak bir ağacağın arkasına saklandı. Annesinin öldüğü gün babasının gözaltına alındığı anları hatırlayan Nehir, gözyaşları içinde kaldı. Nehir kardeşini takip ettikten bir süre sonra mezarlığa geri dönerek ‘Anne sana çok ihtiyacım var. Rüyama gir, bir ses ver. Ne yapacağımı bilmiyorum’ derken bir yandan da toprağı severek bir nevi annesiyle hasret gideriyordu.

TAYFUN İLE ARCAN YAKIN ARKADAŞ

Nehir ile Arcan’ın İstanbul’a dönüşleri şerefine evlerinde verdiği kutlamaya katılanlar arasında Piraye’nin kardeşi Tayfun’da vardı. Partide duygularını anlatan Nehir’e arkadaşı Sedef, ‘Hiçbir şekilde iletişime geçmeyi düşünmüyorsun değil mi? Senin ailen trafik kazasında öldü ve hiçbir yaşayan akraban yok. Bu bir yalandı ama artık yaşadığımız bir gerçek’diyerek Nehir’i ailesinden uzak tutmak için iyice tehbihledi.

MESAJI SEDEF ATMIŞ

Meltem, Mahun’a Nehir ve Arcan’ın düğünleriyle ilgili sunum yaparken Nehir’e kurumdan telefon geliyor. Babasının sesini telefonda duyan Nehir’in elleri titriyor. Nehir, Sedef’e yaşadıklarını anlatırken Arcan kıyafetinin nasıl olduğunu soruyor. Nehir’den beklediği cevabı alamayan Arcan sinirden küplere biniyor. Piraye’ler pavyona geleceği zaman Tayfun, Arcan’ın yanına gelerek onları da davet ediyor ancak Nehir’in isteksiz olduğunu söyleyerek vazgeçiyorlar. Arkadaşını ailesinden uzak tutmak için elinden geleni yapan Sedef gece yarısı Azem’e ‘Çocukların peşini bırak. Sen bir katilsin’ mesajını atıyor.

AZEM ÇORABI YÜZÜNDEN MAHÇUP OLDU

Elif, Reyyaz hakkındaki gerçeği anlatırken ‘Siz nasıl adamlarsınız, kötü adamlar mı?’ diye sordu. Cihan tam olarak değil cevabını verince Elif, ‘O zaman siz babamla aynı değilsiniz’ dedi. Cihan, kafeye gelen Nusret’i istemsiz bir şekilde Elif’le tanıştırmak zorunda kaldı. Ayça’nın dersi ile tekne gezisi çalıştığı için Azem de, tenkneye geldi. Ayakkabıların çıkartılacağını öğrendiği anda baş barmağındaki yırtığı fark eden Azem saklamaya çalışırken çok zorlandı. Nusret tüm ortakları bir araya toplayarak Cihan’dan Reyyaz’la ne konuştuğunu anlatmasını istedi. Cihan, işaret verdiğinde Aleyna’yı bizim öldürmemizi istiyor diyince Necmi öfkelendi. Nusret’in sözlerine de sinirlerek buluşma yerinden ayrıldı.

ZAHİR MÜZİKOLE GELDİ

Zerre, Dilber ve Yıldız’ın parasıyla kumar oynadı. İzzet ne olduğunu sorunca, ‘Ben bittim’ dedi. Azem çorabının yırtık olmasını Ayça’yla paylaştı ancak ikili bir çözüm bulamadı. Ayça, Azem’e ‘Siz annemle birbirnizden hoşlanıyor musunuz? Çok güzel bakıyorsunuz sürekli birbirinize” dedi. Azem de, “Annenin hayatınızda birisi var şu an” cevabını verdi. Dilber dans ederken mekana Zahir geldi. Koluna yaptırdığı ‘Dilber’ dövmesini gösterdikten sonra Zahir mekandan ayrıldı.

MAHUN’UN SÖZLERİ NEHİR’İ SARSTI

Mahun, Nehir’i yemeğe davet etti. Yemekte, oğlu Arcan’la yaşadıkları tartışmalar yüzünden bir daha düşünmeleri gerektiğini, bu evliliğin ikisini de mutsuz edeceğini söyledi. Bir oğlunu bağımlılık yüzünden kaybettiğini diğer oğlunu korumak isterken onun da bir bağımlıyla evlenmesinin de onu düşündürdüğünü söyledi. Düğüne kız tarafından kimsenin gelmeyecek olmasınında cemiyette kötü anlaşılabileceğini ifade etti. Nehir, bu duruma oldukça içerlendi.

DİLBER PARASININ ÇALINDIĞINI FARK ETTİ

Azem onu takip eden otomobilin plakasının Arcan’ların otellerinden birisine ait olduğunu görünce hemen harekete geçti. Azem yetkili kişiye yaşadıklarını anlattıktan sonra otelden ayrıldı. Otel müdürü gidip durumu Mahun’a anlattı. Mahun durumdan çok şüphe etti. Nehir, babasının hapisten çıktığı Arcan’la paylaşınca Arcan çok sinirlenerek ailesiyle temas kurmasını istemediğini dile getirdi. Dilber parasının kaybolduğunu fark etti. Dilber ve Yıldız paranın yerini onlar dışında tek bilen Zerre’den şüphelendiler.

YILLAR SONRA YAN YANA

Reyyaz ile Cihan, Sırat’tan kalan galeride görüşme gerçekleştirdi. Reyyaz, “Artık çakallık dönemi bitti, artık beyfendi olacaksın evlat” diyerek galerinin yeni sahibi olduğunu söyledi. Cihan, galeriden ayrılarak otoparka gelip arkadaşlarıyla konuşurken Nehir de, otoparka geldi. Nehir, ‘Özgür’ diye seslenince Cihan ablasını sesinden tanıdı. Yıllar sonra yan yana gelen kardeşler gözyaşları içinde kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x